V době od 15.1. do 21.1.2017 se žáci všech tříd sedmého ročníku zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu ve Ski areálu krkonošského Benecka. Do nové zimní sezóny jsme vstoupili se vším dobrým z let předchozích, a proto jsme se také vrátili na ověřené místo a nechali se ubytovat v objektu horského hotelu Diana. V posledních letech bývají plánované lyžařské kurzy spojeny s  nedostatkem sněhu. Letos nás všechny zima radostně ohromila. Při našem příjezdu hustě sněžilo, foukal silný vítr a teploměr ukazoval mínusové teploty pod 10°C. Někteří členové výpravy byli chladnou zimou nemile zaskočeni, přesto jim na tváři nechyběl  spokojený úsměv. Byli jsme zkrátka rádi, že jsme na horách a že do hor konečně dorazila ta pravá, nefalšovaná zima.

Žáci byli rozděleni do tří družstev, od začátečníků až po zkušené lyžaře. Začátečníkům Ski areál nabídl optimální podmínky mírných cvičných svahů a pro ty obratnější byly  připraveny dokonale upravené svahy různé obtížnosti.  Děti  téměř denně  absolvovaly  na sjezdovce dopolední  a odpolední program pod vedením lyžařských instruktorů.  Večery patřily zábavě, společenským hrám i odborným přednáškám. O adrenalin nebyla nouze. Silné mrazy, modré nebe, čerstvě napadaný sníh, vyrovnanost, klid, ale i úsilí, námaha, snaha i únava – to vše jsme si po celou dobu pobytu bezmezně užili. Prožili jsme zde jedinečné chvíle, které nám všem zůstanou dlouho v paměti.

Všem chlapcům a dívkám náleží pochvala  za dobré chování a  příjemnou atmosféru, kterou si mezi sebou vytvořili. Stejně tak jim náleží i chvála za jejich lyžařské výkony, elán a suverenitu.  Pevně věřím, že své dovednosti na lyžích zúročí a budou je i nadále rozvíjet.

Mně samotnému nezbývá než poděkovat všem zúčastněným pedagogům a instruktorům za perfektně odvedenou práci. Bez jejich obětavosti, trpělivosti a nadšení by bylo značně těžké výcvik uskutečnit. Jednoduše všem těm, kteří mají nemalý podíl na kvalitě a důležitosti našich kurzů

Všichni se už nyní  těšíme na lyže příští rok!

 

Děkuji vám všem

Mgr. Petr  Měšťan

The requested album cannot be loaded at this time. Generic Facebook error.