2.6. 2017

Minulý týden jsme dostali ke Dni dětí pozdní dárek. Místo přírodovědy jsme měli fyziku s paní učitelkou Burešovou! Vyzkoušeli jsme si, jak probíhá hodina fyziky na druhém stupni. Nejdříve nás paní učitelka rozdělila do skupin po třech, následně jsme si sami sedli k lavicím, kde byly iPady s měřicím přístrojem a magnety. A začalo se zkoumat! Hodinu jsme si náramně užili a získali jsme nové informace a jedničky. J

Adélka Br. a Denisa Č.

Když jsem přišla do třídy paní učitelky Burešové, tak jsem se začala bát, že něco rozbiju. Ale mýlila jsem se. Měla jsem super skupinku, kde si každý něco vyzkoušel. Byla to zábava. Dozvěděla jsem se zas něco nového o magnetech.

Maruška

Dozvěděli jsme se na příklad, že magnet má severní magnetický pól a jižní magnetický pól a netečné pásmo. Víme taky, že na to, aby se magnety přisály, musí být u sebe severní a jižní pól.

Michal

Každý měl tablet nebo velkou dotykovou obrazovku. Několik věcí jsem o magnetu nevěděl, např. že uprostřed magnetu je netečné pásmo (nemagnetizuje). Zkoušeli jsme, kde magnet magnetizuje nejvíce a kde nejméně. Bylo to super!

Max a Honza

Na měřidle Pasco jsme zjistili, že magnet přitahuje železo (např. matice, železnou tyč), ale nepřitahuje např. olovo, zlato, cín.

Lucka a Bára

Myslím, že nás fyzika bude bavit. Z celé hodiny jsme si zapamatovali, že věda je zábava. Doufám, že si to budeme pamatovat až do konce života.

Denisa H. a Denisa V.

Hodina se nám líbila, protože byla zajímavá a odpočinková. Paní učitelka Burešová byla super!

Roman a David

Děkujeme paní učitelce za hezký zážitek!

Anička P. a Katka P.

The requested album cannot be loaded at this time. Generic Facebook error.